Přejít k obsahu

Aktuality

 • Studuj na FEL, jezdi MHD zdarma

  Fakulta elektrotechnická (FEL) připravila pro studenty nově přijaté do prvních ročníků bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů v akademickém roce 2018/2019 novinku v podobě jízdného v plzeňské MHD zdarma.

  29.03.18
 • Kolektiv VZLUSAT-1 získal ocenění za přínos pro letectví, kosmonautiku a jejich propagaci

  Deset jednotlivců a tři kolektivy převzaly v pátek 16. března ocenění za celoživotní přínos pro československé letectví, kosmonautiku a jejich propagaci za rok 2017. Byl mezi nimi i tým vědců, který stojí za projektem nanodružice VZLUSAT-1. Ocenění uděluje podvýbor pro letectví a vesmírný program Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny PČR.

  21.03.18
 • Fakulta elektrotechnická bude rok využívat Volkswagen e-Golf

  Zástupci Fakulty elektrotechnické (FEL) převzali v den konání  6. diskusního fóra Smart City Plzeň elektromobil Volkswagen e-Golf. K ročnímu testování ho fakultě zapůjčila společnost Porsche Česká republika.

  13.03.18
 • Konference Smart City Plzeň opět obsadí Fakultu elektrotechnickou

  Letošní 6. ročník, který proběhne 13. března, se zaměří na témata doprava 4.0 – čistá mobilita, technologie budoucnosti a bezpečnost informačních a komunikačních systémů.

  06.03.18
 • Odborníci z RICE zajišťují větší spolehlivost přijímačů koncentrované fotovoltaiky

  Vědci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické (FEL) vyvinuli novou technologii pro vytváření pokročilých přijímačů slunečního záření využívaných v systémech koncentrované fotovoltaiky. Zajistili jejich vyšší výkonnost, spolehlivost a životnost.

  28.02.18
 • Zdeněk Vostracký získal Cenu Wernera von Siemense pro nejlepšího pedagoga

  Ocenění převzal za propagaci komplexního inženýrského vzdělávání. Jubilejní vyhlášení vítězů 20. ročníku soutěže se odehrálo 22. února v prostorách Betlémské kaple v Praze.

  26.02.18
 • Student FEL Filip Forejtek bude bojovat na olympiádě v Jižní Koreji

  Student 1. ročníku kombinovaného studia oboru Aplikovaná elektrotechnika je úspěšným reprezentantem ve sjezdovém lyžování. V lednu 2018 vyhrál mistrovství ČR v kombinaci, skončil pátý na juniorském MS ve sjezdu a dočkal se dodatečné nominace na ZOH 2018 v Pchjongčchangu.

  06.02.18
 • RICE má nejmodernější konfokální mikroskop v Evropě

  Vědci z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické převzali ve čtvrtek 1. února od zástupců společnosti Olympus nový typ konfokálního laserového mikroskopu. Přístroj, který zkoumaný objekt zobrazuje ve 3D a dokáže ho zvětšit více než 17 000krát, má pracoviště Západočeské univerzity jako zatím jediné v Evropě.

  01.02.18
 • Studenti FEL převzali ocenění. Na soutěži bodovala i fakulta

  V úterý 21. listopadu byly v Praze slavnostně předány ocenění v 15. ročníku soutěže Český energetický, projekt, stavba, inovace roku 2016. Pod záštitou rektorů vysokých škol byly vyhlášeny výsledky studentské kategorie. Fakulta elektrotechnická ZČU získala k zapůjčení elektromobil Volkswagen e-Golf.

  30.11.17
 • Novým děkanem FEL bude Zdeněk Peroutka

  Akademický senát Fakulty elektrotechnické (FEL) Západočeské univerzity zvolil ve středu 1. listopadu kandidáta na děkana na funkční období 2018 - 2022. Stane se jím dosavadní ředitel a vedoucí výzkumného programu Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při FEL a proděkan pro vědu a strategii prof. Ing. Zdeněk Peroutka, Ph. D.


  01.11.17
 • Fakulta elektrotechnická pořádala na zámku v Nečtinech doktorandskou konferenci

  Areál univerzitního školicího střediska na zámku v Nečtinech se na dva dny stal místem setkání doktorandů elektrotechnických fakult z České republiky.

  27.10.17
 • Chytré rukavice SensPro se už prodávají, zájem je velký

  Chytré hasičské rukavice SensPro už jsou v prodeji. Na trh je přinesla firma Holík International - člen českého konsorcia, které za vývojem hasičského oděvu stojí. Prodej odstartoval na veletrhu A+A v Düsseldorfu minulý týden. Podle ředitele vývoje ve firmě Holík International Tomáše Pekaře vzbudila rukavice mimořádnou pozornost. 

  26.10.17
 • RICE a FEL navazovaly kontakty v Malajsii

  Zástupci fakulty elektrotechnické se zúčastnili mise českých výrobců a dodavatelů zelených technologií do Malajsie, kterou ve dnech 9. - 13. října pořádalo velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur. 

  25.10.17
 • Letní škola zavedla studenty FEL do kolébky jaderného vzdělávání

  Budoucí mladí vědci z České republiky a Slovenska nahlédli do provozů zabývajících se přepracováním jaderného paliva a uskladnění vysoce aktivního odpadu. Prvního ročníku Letní jaderné školy ve Francii se za ZČU zúčastnili studenti energetiky David Mašata a Martin Vinš.

  12.10.17
 • Česká nanodružice VZLUSAT-1 oslavila 100 dní ve vesmíru

  V sobotu 30. září 2017 uplynulo přesně 100 dní, kdy byla do vesmíru vyslána první česká technologická nanodružice VZLUSAT-1. Planetu Zemi obíhá přibližně ve výšce 510 km. Komunikaci s ní zajišťuje tým Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

  10.10.17
 • V Plzni vzniká unikátní studentský satelit. Do vesmíru poletí experimenty středoškoláků

  Ve spolupráci města Plzně a Západočeské univerzity v Plzni vzniká unikátní projekt Pilsen Cube II, v jehož rámci sestrojí fakulta elektrotechnická spolu se studenty funkční pikosatelit, který bude vyslán do vesmíru. Projekt, který město podpořilo částkou 1,5 milionu korun, je součástí konceptu Smart City Plzeň. 

  28.09.17
 • Odborníci na elektroniku se setkali na mezinárodní konferenci

  Po dva zářijové dny sdíleli akademici z celého světa své poznatky o aplikované elektronice. Na konferenci Applied Electronics  pořádané fakultou elektrotechnickou se sešli už po dvaadvacáté. Letošní novinkou byla sekce zaměřená na elektronické systémy ve fyzice a výzkumu vesmíru.

  05.09.17
 • Letní škola JuniorFEL je napínavá i zábavná

  Roboti z lega, blesky, 3D tisk, alternativní zdroje nebo hledání skrytého vysílače - to je 11. ročník letní školy JuniorFEL pro malé i větší nadšence do elektrotechniky, která na Západočeské univerzitě probíhá v posledním srpnovém týdnu.

  29.08.17
 • Český satelit má za sebou prvních dvě stě přeletů nad řídicím střediskem

  Už měsíc je možné přijímat signály z nového českého satelitu VZLUSAT-1. 26. července dosáhl počtu dvou set přeletů nad pozemním řídicím a komunikačním střediskem na fakultě elektrotechnické. Pojďme si přiblížit jeho cestu do vesmíru.

  27.07.17
 • První český nanosatelit letí do vesmíru také díky týmu z Fakulty elektrotechnické ZČU

  V pátek 23. června v 5:59 středoevropského času odstartovala z indického vesmírného střediska Satish Dhawan raketa s českým technologickým nanosatelitem VZLUSAT-1 na palubě. Nanosatelit vyvinuli čeští odborníci pod vedením Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu v Praze (VZLÚ), mezi nimiž je i tým PilsenCUBE z katedry aplikované elektroniky a telekomunikací Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

  22.06.17
 • Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL

  Odborníci na elektrické pohony budou 6. a 7. června diskutovat o novinkách a trendech na jubilejním 35. ročníku celostátní Konference o elektrických pohonech.

  06.06.17
 • Mezinárodní ocenění pro projekt RiMaCon

  Jednu z cen West Midlands Celebrating Construction Awards 2017 získal výzkumný tým FEL – RICE za řešení projektu RiMaCon (Risk Management Software System for SMEs in the Construction Industry).

  24.05.17
 • Zlatý Amper putuje na FEL

  V pořadí druhou sošku Zlatý Amper získala FEL na veletrhu v Brně. Letos byl oceněn inteligentní hasičský oblek.

  23.03.17
 • Dozvuky Dne otevřených dveří 2017

  Nestihli jste se podívat 19. ledna 2017 do prostor FEL?
  Pak pro vás máme malou ukázku toho, co se u nás dělo...

  23.01.17
 • Tři studenti z elektrotechnické fakulty získali ocenění v celostátní soutěži

  Studenti Hana Tóthová, Petra Hejtmánková a Aleš Hromádka byli oceněni za své závěrečné práce ve 14. ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2015.

  29.11.16
 • Elektrotechnika a informatika 2016

  Dvoudenní doktorandská konference v Nečtinech zahájena již po sedmnácté.

  03.11.16
 • Doktorandi z elektrotechnické fakulty se sešli na konferenci Elektrotechnika a informatika 2016

  Již po sedmnácté se v těchto dnech koná dvoudenní doktorandská konference elektrotechnické fakulty v Nečtinech. Letošní ročník přivítal na padesát studentů.

  03.11.16
 • Fakultní výzkumné centrum RICE získalo ocenění za významný investiční počin

  Cenu převzali děkan elektrotechnické fakulty Jiří Hammerbauer a ředitel výzkumného centra RICE Zdeněk Peroutka na galavečeru fóra realitních, stavebních a investičních příležitostí FINPEX 2016, který se konal v úterý 4. října v Měšťanské besedě v Plzni.

  14.10.16
 • Cena Františka Křižíka putuje k Daně Drábové

  Jaderná fyzička převzala ocenění za celoživotní přínos v oboru elektrotechniky 28. června v Měšťanské besedě.

  28.06.16
 • Otevřeli jsme výzkumné centrum RICE

  Slavnostní otevření výzkumného centra se konalo ve středu 15. 6. 2016 za účastni představitelů ZČU, města Plzně, Plzeňského kraje i vlády ČR.

  15.06.16
 • Klub absolventů

  Jste naším absolventem? Máte zájem kontaktovat svoje spolužáky, získávat informace o dění na své Alma Mater nebo být zván na pořádané akce? Registrujte se do klubu absolventů.

  01.01.15

Patička