Účast výzkumníků FEL na konferenci CEFC 2018 v Číně

Ve dnech 28. - 31. 10. 2018 se vědci Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni, v čele s profesorem Pavlem Karbanem, účastní prestižní konference CEFC 2018 v Číně.

Tato konference je pořádána místní univerzitou Zhejiang, která bývá označována jako Cambridgeská univerzita Orientu. CEFC 2018 je jednou z nejdůležitějších vědecko-technických událostí v oblasti výpočetního elektromagnetismu se zaměřením na prezentaci nejnovějších poznatků v oblasti modelování a simulací pro analýzu elektromagnetických polí a vlnových interakcí. Vědci z celého světa prezentují originální příspěvky v těchto oblastech.

Účelem cesty na konferenci CEFC 2018 byla prezentace aktuálního stavu výzkumu na FEL v této oblasti. V rámci konference byly prezentovány 4 články, jejichž autory jsou Iveta Petrášová, Ivo Doležel, Pavel Karban, Lukáš Korous a David Pánek. Výzkumníci prezentovali tyto články:

Pánek David a Karban Pavel - Reduced Model of Induction Brazing of Nonmagnetic Metals
Pánek David, Karban Pavel a Doležel Ivo - Calibration of Numerical Model of Magnetic Induction Brazing
Petrášová Iveta, Karban Pavel, Pánek David - Design of Electrothermal Self-sensing Microactuators with Embedded Sensors
Korous Lukáš a Karban Pavel - Distributed Parameter-less Adaptive DGFEM MHD Solver for Astrophysics

Všechny zmíněné příspěvky byly velice kladně přijaty a měly výbornou odezvu.

IMG_20181029_165749

31.10.18